úterý 21. března 2017

Layout návod: "Vánoce v zoo"Tuhle zimu jsem se konečně vrhla na scrapování Vánoc. Kdo by myslel, že těch posledních, tak ho vyvedu z omylu. Scrapuji fotky od roku 2010 a až do posledního Creative kitu jsem neměla nalepené ani jedny jediné vánoce. No a protože posledně mě to s tímto kitem šlo hezky od ruky, tak jsem si ho vzala k ruce i tentokrát.
Fotky jsou ze štědrovečerního výletu (2013!) do pražské zoo a většina byla natolik špatných, že z toho vyšel relativně dobře jen jeden chudák ibis. Chápete správně, vánoční atmosféra z fotek nedýchá ani za mák (a ještě jsou barevně hodně nesourodé), tak jsem jí musela dodat já:-) Tak se na to pojďme mrknout. A hezky s postupem.
Ke kitu mi pasovala kraft čtvrtka. Do té jsem v dolní části vyřízla necelý kruh.
Tím máme připravené okýnko, které budeme postupně zabydlovat. Napřed sněhové závěje (prostě typické pražské vánoce) z bílé čtvrtky. Použila jsem k tomu šablonu, ale stačí nepravidelná křivka od ruky.
Jeden kousek závěje přijde rovnou do okýnka z druhé strany a druhý na další kousek kraft čtvrtky o něco větší než je okénko.
To proto, že tomu chceme dát trochu plastičnost. Takže pozadí okénka si vypodložíme 3D lepící páskou.
A nyní moje milované vystřihování motivů ze čtvrtek! Ani jeden stromeček přede mýma nůžkama neutekl...
Jako první přijde na místo skvělý sobík (jako že to zoo, chápete :-D) od naší nejšikovnější Silvie a kolem něj pořádný pestrobarevný les.
No, tak jsem se vyřádila (myslím že by šlo použít i na přáníčko, ale kdo by teď posílal vánoční přání...), ale zbytek stránek je zatím holý. Po fotkách a nadpisu ani památky.
Pro nadpis jsem si vybrala akrylový výsek vánoc z kitu (samostatně zde). Moc se mi líbil jeho font, ale trochu mi zanikal na papíře, který jsem hodlala použít. Nevadí, dá se to spravit. Obkreslila jsem jej opět na kraft čtvrtku a vystřihla. Nalepit jej je možno buď přesně na střed (jako mám já) nebo trochu mimo – bude to působit jako stín (o podobné technice vám psala nedávno Valika).
A takto jsem stránku poskládala:

K doplnění nadpisu se mi hodila vlaječka z archu vellum samolepek. Přesně se mi do ní vešel nápis v zoo, kterým jsem si natiskla předem.
Tento kit jsem i přes počáteční obavy z růžové vybrakovala asi nejvíc ze všech, jak se mi ve finále líbil:-)

Další restík odškrtnut:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat