čtvrtek 30. března 2017

Konečně...mimi album!

Kdo zaregistroval, že se mi v září narodilo miminko, tomu mohlo být víc než divné, kdeže jsou konečně nějaké ty miminkovské stránky. Hlásím, že jsem se konečně na to vrhla!

Muselo to uzrát. Potřebovalo to odstup. První měsíce jsem s Mikeškem trochu (hodně!) zápasila a to poslední na co jsem měla ve chvilkách kdy spal náladu bylo dělat mu album. Bála jsem se, že bych mohlo texty ladit moc negativně, kdybych jela aktuálně. Takže jsem se scrapově odreagovávala u starých fotek života ve dvou:-D Pilně jsem si ale dělala poznámky (někdy teda méně pilně..) a jsem za ten odstup ráda, lépe se mi teď tvoří.
Album jsem ale kromě osobních důvodů odkládala i z technických. Pořád jsem dumala nad konceptem. Jet po týdnech, měsících, událostech? Psát ručně, na PC, na stroji? A jednotně? Dělat jen kapsy nebo layouty? Kartičky nebo papíry?  Na přetřes přišel i formát. Už jsem měla připravené album a kapsy na formát 30*30cm, který nabízí nejvíc kapes a v rozumných formátech (na rozdíl od mého milovaného 8,5*11"). Zároveň jsem se na něj moc netěšila. Je velký a layouty jsou čtvercové a já jsem obdélníkový typ. No zkrátka hodně dilemat.

Uplynulo tedy hodně vody než jsem si tohle všechno vyřešila. A dospěla k tomuto:

1. Album se vyřešilo geniálním kompromisem, ze kterého jsem nadšená: dělám formát 9*12". Takže obdélník, ke kterému jsou 3 typy kapsových stránek s kapsama 4*6", 3*4" a 3*3". Boží!!! Alba vyrábí pouze Studio Calico. Poštovné je ale šílené. Naštěstí v oběhu je ještě v několika evropských e-shopech toto album jejich značky 7paper. Značku už stopli, alba a kapsy mají jinou rozteč dírek než jejich Studio Calico, ale je jich stále ještě dostatek. Tak ty mám já. Měla jsem už i hotovou jednu 12*12 kapsovou stránku, kterou jsem posléze předělávala.

2. Střídat budu plnou a kapsovou stránku. Zatím to mám pravidelně, ale nebudu se toho držet zuby nehty.

3. Dala jsem si hodně volnosti! Zatím teda lepím jen první týdny, ale neřeším dny, týdny, prostě jedu a tu a tam zakomponovávám nějaký časový údaj. Možná, že časem z toho vyplyne nějaký řád typu týden=dvoustrana, ale nechci se tím vůbec stresovat, uvidím.

4. Vyhecovala jsem si psát texty na kartičky ručně. Píšu teda fakt hnusně a musím se snažit aby to bylo čitelné, ale je to rychlejší. Bojím se, že kdybych texty jen tiskla nebo psala na stroji, nabrala bych ještě větší skluz. Ale budu to asi kombinovat. Na velké stránky asi PC/psací stroj.

5. Používat budu kartičky i papíry a kombinovat vše jak se mi zachce:-)

Tak jsem tu napsala kilometr nudného textu, tak konečně nějaké ty obrázky. Hotové mám 3 dvoustrany, tak pojďme na tu první. První lichou stánku zatím nechávám prázdnou; ještě uvidím zda to bude titulka bez fotek, nebo časem průřez fotek nebo těhotenská fotka,..
Mám radost, že dvoustrana vypadá sladěně, přitom jsem použila hodně různorodého materiálu. 
O scrapové výbavičce, kterou jsem si pro mimi album pořídila jsem psala detailně už dřív, článek najdete tu. Jak se ale objevila kolekce Little you od Crate paper, musela jsem ještě pár kousků doplnit. Ta kolekce je dokonalost sama. Moc se mi líbí její barevnost. Z papírů mám sice jen jeden s kartičkama, ale i doplňky stačí. Mám chipboardy, enamelky s dřevěnýma buttonkama a abecedu. Na cestě mám ještě i výseky:-)
řadu chipboardů už jsem použila:-)


 Sponka, čáp, dřevěné epoxidové buttonky a abeceda v datumu jsou právě z kolekce Little you.
Oprášila jsem po hodně dlouhé i knoflíky. Vzpomněla jsem si na ně při sepisování retro článku pro blog Papero amo. Mám je vlastně pořád ráda a k mimi stránkám mi jdou.

 Na kapsové stránce jsem kombinala kartičky Je to chlapeček od Lucky Barabas pro Papero amo a samolepky k nim. Dále jsou použita kartičky od Seven Paper (kolekce Clara). Další ozdoby jsou od Pebbles (starší kolekce, ale velmi podobná je aktuální Lullaby) a Becky Higgins (Baby boy)
 Zrovna tento velký chipboard od Crate paper byl jeden z mála z archu o kterém jsem si myslela, že jej asi nepoužiju. Použila :-D Modrá papír je ořezaná kartička od Lucky Barabas.
 Opět česká kartička a rámeček Pebbles.
Česká kartička - chipboard Becky - razítko Lawn fawn. 
Btw. mylně jsem se domnívala, že velikost miminek je přizpůsobena konstituci matky (kdo mě viděl ví, že málokoho přerostu..)...omyl!!
 První fotka nebyla kvalitou žádná sláva, ale jako památka musela být. Aspoň v černobílé a po úpravách.
 Opět česká kartička, Little you enamelka a chipboards Wycinanka či Scrapiniec (pořád se mi pletou!)
 Tuhle kartičku miluju! Vyštrachala jsem k ní brads - hřebíček.
 výsek Pebbles
Tady jsem dokonce i tavila Fusem! Kapsička byla původně 4*6, tak jsem ji rozpůlila.
Původně jsem chtěla na nějakou kartičku zakomponovat i náramky z porodnice, ale nakonec skončily zavěšené takto v albu. A přísahám, že barevná sladěnost je naprostá náhoda, to jsem zjistila až když jsem měla dvoustranu hotovou. To potěší, že:-D

Nakonec mě tohle album strašně baví! Brzy zase ukážu další kousek.
Mějte se krásně,
J.

10 komentářů:

 1. Jani, krása! Moc vám to všem sluší. Já se k tomu ještě nedohrabala - Tobík už válí sudy a je taková neposedná opička, takže sednout si na chvíli ke scrapu je pro mě teď vize kdesi v dálce. Asi zapojím víc tatínka a po večerech se na to taky vrhnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Terko! No "moderní" tatínek to je základ. Náš je lepší maminka a hospodyňka než já, bez něj bych to nedala. Ale jinak s mimčem scrapuju trochu jiným způsobem...tak trochu na dálku:-D o stránce přemýšlím, mám jí na stole několik dní nebo i týdnů, občas přijdu něco přesunout nebo přidat i s Mikešem a pak zase o ní dumám na procházce atd. atd.

   Vymazat
 2. Jasně, že baví - je úžasné scrapovat své děti a odstup možná není na škodu :) Nádhera, Jani! Úplně jsem se rozněžnila. Souhlasím, že Little you je TOP. Mám ji ještě celou v krabici ... možná mě vyprovokuješ pustit se i do Ríšova miminkovského alba ... ;) Děkuji <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, je to úplně jiné scrapování:-) moc ráda bych viděla nějaké mimi album v tvém podání! A děkuji:-)

   Vymazat
 3. Božíííí! A líbí se mi, že mícháš kolekce. Little you mám nakoupenou i já a to miminko v dohledné době nečekám, je nádherná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujuu, Žanet! To míchśní mě na tom moc baví. Na jednu dvoustranu jsem dokonce použila vániční kolekce :-D coming soon...

   Vymazat
 4. Jani, pecka!!! pri cteni jsem si uvedomila par veci ... za prve, jeste jsem se vlastne nedovedela, jak to VSECHNO probihalo, ze :D, za druhe, jak dokazes michat kolekce? ja se to zase budu muset naucit, jsem zlenivela ... za treti, budu se do miminciho scrapovani taky pustit, uplne jsi me navnadila ...za ctvrte, TY mas FUSE? a za pate, TO album! to je brouk! pujdu do nej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janičko, děkujuuu! 1 - to je na dlouhé vyprávění:-D; 2 - tak žádnou kolekci nemám natolik kompletní aby mi stačila a ta kombinace velké a kapsové stránky k míchání trochu nutí a moc mě to bavilo; 3 - jooo!! pusť, budu mít inspiraci:-); 4 - Mám už víc než rok (myslela jsem, že budu víc dělat 6*8 alba a tam ho použiju..) a teď jsem ho použila poprvé:-D ; 5 - určitě jdi! Já asi rovnou ještě přikoupím než zmizí..

   Vymazat
 5. Teda Jani!!! To je taková nádhera!!! Jsem ráda, že vidím konečně nějaké fotečky vás a Mikuláška!!! Je nádherný a určitě už je to velikej kluk oproti těmto fotkám :-) To malé album je prostě boží. Uvažuji, že bych tento formát dala tchýni a tchánovi k jejich letošním 70. narozeninám. Moc se těším na další miminkovské stránky!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Jj, Mikeš už je pěkněj klacek:-D A těch foteeek! Bude to masakr se tím prokousávat a držet krok s albem, trochu se toho bojím. Album je boží, škoda, že je tak těžko sehnatelné...

   Vymazat