sobota 23. ledna 2016

Diářová razítka Papero Amo


Pro můj první článek před nedávnem pro blog PaperoAmo jsem dostala krásný úkol vám představit nová česká razítka z jejich dílny (tady a tu) která budou zdobit vaše diáře.  Vzhledem k tomu, že po této novince se zaprášilo rychlostí blesku (brzy by měla být opět skladem, tak číhejte!), tak předpokládám, že vás nebudu muset moc přesvědčovat jak skvělá jsou!
Protože jsou. 
Ale popořadě.
Diářová razítka je logické ukazovat na nějakém diáři,  dnes jim bude sekundovat další nedávná novinka, diář Color Crush od Webster´s Pages ve velikost Personal a barvě Light tealtýdenními a měsíčními náplněmi.
Co se mi na první pohled zalíbilo když mi přišlo je, že jsou maličká:-) Rozhodně v dobré slova smyslu, protože vám tak nezaplní přespříliš místo pro psaní a plánování a půstobí ještě roztomileji.
Další co mě napadlo bylo, jak s nimi budu v praxi fungovat? Řada věcí je v diáři daná dost dopředu, takže jsem začala s tím, že jsem si orazítkovala svátky razítkem VOLNO, pak narozeniny a další události které vím dost dopředu a je možné je vyznačit z pohodlí scrap pracovny. Pro průběžné plánování mě napadlo napřed vzít si jeden mini razítkovací polštářek s sebou do práce. Nakonec jsem ale zvolila variantu vyrobit si s pomocí těchto razítek předem samolepky, které pak už jen nalepím v případě, že se zrovna domluví s kamarádkou nějakou to PROKRASTINAČNÍ KAFÍČKO, apod. Použila jsem na to obyčejné bílé štítky (budu potřebovat asi ještě i jiné velikosti..):
Volitelným krokem je ostříhat samolepky na menší, aby nezabíraly v diáři tolik místa:
Pokud máte Stazon inkoust můžete orazítkovat i washi pásku a mít tak připravenou vlastní washi knížečku s nejpoužívanějšími razítky. Já jsem si pro tento účel připravila visačku kterou jsem olepila neutrální světlou washi páskou (ale můžete použít i ten lesklý nepřilnavý papír, který zbyde od samolepek)

Na visačku jsem si pak nalepila několik útržků washi pásek a orazítkovala. Bohužel jsem tak i zjistila, že můj Stazon je po letech poněkud vyschlý, takže tady to nevypadá nejlépe (byť razítka mají bezchybný otisk), ale vám se to povede určitě líp:
A konečně razítka v akci v diáři; použila jsem i ta z Planner kitu, stejně tak jako výše představená home-made samolepky a washi pásky:
Začátek diáře jsem si „vytunila“ krásným rozdělovačem z Planner kitu (stačilo oříznout a přidělat díry). V kapsičkách je připravená visačka s washi páskami, v klopě samolepky:
Na vnitřní zadní desky jsem si nalepila i pár post-itů (které jsou pro mě také diářovou nezbytností) doplněných opět o razítka:
Jestli ovšem nejste diářový typ, což je v době chytrých telefonů pochopitelné, nebo váš diář na konci roku pravidelně končívá s 2-3 poznámkama, tak ani tak pro vás nebudou razítka k zahození. Spousta z nich najde uplatnění v cestovních denících, minialbech z dovolených, ale i stránkách. U mě určitě:-)

Se zpožděním vám všem přeji krásný nadcházející rok a ať je váš diář co nejméně plný hesel STRESUJÍCÍ, DEADLINE, POD PSA apod. a je v něm naopak hodně PROKRASTINAČNÍCH KAFÍČEK, SUPER, NEJLEPŠÍ, HOTOVO, VÝPLAT a sluníček:-)
Jana V.

1 komentář: