pondělí 28. listopadu 2016

Kapsko v kapsách

Hodně z vás jsou díky PL v tvoření do kapes už zkušení mazáci, ale pro mě to byla velká premiéra. Donutila mě k tomu časová tíseň a skluz. Přestože původní plán bylo z cesty mého muže do Kapska udělat celé album, protože krásných fotek měli několik tisíc, tak jsem to nakonec vyřešila takto. Jsem moc ráda, že teď už je to možné, protože existují různé dělené kapsy i pro můj formát 8,5*11 palců. Já využila dvě stejné jednoduše dělené jen na obdélníky na výšku. Všechny fotografie jsem tiskla v rozměru buď 8,8*6,6 mm nebo čtverce 6,6*6,6 mm + pár pidi foteček. Ale, jak říkám, kovaná zatím v kapsičkování nejsem, takže – přestože jsem s výsledkem nakonec spokojená – nemuselo by mi to příště ležet na stole několik měsíců:-D
Kapsové stránky jsou do páru ke stránce,kterou jste ode mě už viděli
Jsem celkem zdobič, takže největší problém mi dalo kartičky nepřeplácat a nechat některé holé, jen s fotkou. Snažila jsem se držet pár barev, které korespondují se sousední stránkou. Naštěstí mi to krásná kapská krajina usnadňovala a fotky jsou barevně poměrně konzistentní. Všechny kartičky jsem podlepovala tenkou bílou čtvrtkou. Bílý okraj u fotek já prostě ráda:-)
Některé detaily zdobených kartiček:
V použití kulatého rámečku kolem fotky jsem se inspirovala u naší Janičky B. Stránka, kde zbytek fotek je hranatých, se tím ozvláštnil. Geo-šipka a hvězdička jsou z prvního letošního PL kitu.
Vytahovala jsem i dost vyřezávacích šablon a embosovací prášky.
 Popisky k fotkám jsou psané na proužky papírů na psacím stroji. Občas jsem začlenila i pidi fotečku přes větší.
Jinde jsem zase vytáhla washi pásky a razítka.
A pozor! Šila jsem ručně! No, možná to není vidět, ale vyšitá je černě trasa...
Občas stačí jen enamelka (aneb „hlavně, to holka, nepřeplácej!“)
 Další dvoustrana:
 Levá strana:
Razítko všudypřítomné perličky (podle muže „nejhloupější pták, protože zatímco slepice před autem aspoň uteče, perlička se proti němu rozběhne...“) jsem si vyráběla linorytem.
 Tučňáci, damani...
 Psací stroj a oblíbená abeceda od Kelly Purkey.


Nejlepší maso a steaky na světě!

Namaqualand, aneb „když rozkvete poušť“.

Opět kolečko, tentokrát s vellumem. V hlavní roli snovač:-)

„když už nic, tak aspoň něco“...malý výsek + oblíbené průhledné samolepky od Simple Stories.

Pravá strana:Fotografií rostlin jsem měla stovky, alespoň pár nejtypičtějších jsem proto nakolážovala (jeden ze symbolů JARu - „King Protea“ - nesmí chybět)

Opět washi páska a pidi fotečka „pozor kudu!“

Když máte kemp celý pro sebe...

Občas byly fotky z jednoho místa a potřebovala jsem je sjednotit. Zde opět abecedou od Kelly. K tomu razítkování mými oblíbenými „žehličkovými“ barvami a další průhledná samolepka od Simple Stories.

Poslední stránka:


Měli jsme tu fotky jako obdélníky, čtverce i kolečka, tady jsem pro oživení zkusila je seříznout na lichoběžník. Myslím, že je to docela efektní:-)To by jeden nevěřil, že na jedné stránce můžou být lvi a současně sněhové vločky...inu, noci jsou chladné na severu Kapska, tak jsem se mohla aspoň vyřádit v „zimním“ zdobení:-)Tak dnes to ode mě bylo kromě scrapu a snad inspirace i trocha cestování, zvířátek a kytiček. Dokopu-li se k probrání další kupy fotek, tak ne naposledy...v Kapsku jsem o pár let později totiž byla pracovně i já:-)
Krásný týden všem! 
J.

2 komentáře: