pondělí 15. února 2016

Tvoření ve stylu...

Pro blog Papero amo jsem dostala milý úkol vám představit nějakou zahraniční scrapařku a následně podle ní něco vytvořit. Už léta moc ráda sleduju několik Francouzek a Švýcarek, jejichž styl mi je velmi blízký, takže šlo jen o to vybrat jednu z nich. Vybrala jsem si:
Sophie Hamelin alias Nécureuil

Myslím, že u nás není známá a to je veliká škoda. Pro mě je už dlouho velkou studnicí inspirace a před každou její stránkou, přáníčkem, minialbem či jiným projektem hluboce smekám.

Pro Sophie je typický obrovský cit pro kompozici, perfektní sladěnost, jemné barvy i vzory a velký smysl pro detail. Mám ráda samozřejmě třeba i řadu Američanek, jejichž styl se mi také líbí, ale řekla bych, že tyto dva směry ostře kontrastují. Američanky jsou takové bláznivější, jejich stránky často barevné, s divočejšími vzory, jsou schopné umístit skvěle ozdoby, o jejichž využití bych měla tendenci předem pochybovat. Naproti tomu Sophie (a řada dalších Francouzek a Švýcarek, které sleduji), to je prostě harmonie, klid a (z mého pohledu) dokonalý vkus.

Její stránky jsou barevné a přesto barvami nehýří, volí většinou jen 2 barvy (nejraději jako já má modrou a zelenou). Jemně vzorované papíry doplňuje téměř vždy i o jednobarevné. Ty využívá i pro výseky z BigShotu, který jsou jejím dalším poznávacím znakem. Právě množství výseků je podle mě i tím prvkem, kterým dosahuje krásného sladění (hotových ozdoby používá výrazně méně). Dále pracuje ráda i s razítky a vellumem a je mistryní clusteringu neboli tvorby shluků ozdob.

Holka ale není machr jen na stránky, ale i na přáníčka, minialba, různé drobné dekorace, home-decor, atd. Zde několik ukázek jejích přáníček:


A aby si přišly na své i PL-kářky, tak Sophie dělala i album z dovolené do PL kapes „po svém“:

Určitě doporučuji si fotky rozkliknout, abyste si lépe vychutnali množství detailů. No musela jsem si zakázat přidávat další fotky, jinak bych byla schopná vám tu zkopírovat veškeré ukázky z jejího blogu:-) Proto komu se tvorba Sophie líbí, ten už kliká na její krásný blog.


A zde už je moje stránka (8,5*11 palců) inspirovaná Nécureuil:


A ještě jedno přáníčko navrch. S přáníčkama si nejsem zatím moc jistá v kramflecích, nedělám je často, ale i to bych ráda změnila:-)


Doufám, že jsem vám při pondělku dodala pořádnou dávku scrapové inspirace do nového týdne:-) Dejte mi vědět do komentářů, jestli se vám tento - u nás ne zcela obvyklý - styl líbí stejně jako mě.

Krásný začátek týdne všem!

1 komentář:

  1. Líbí, Jani, i když jsem stylově jinde, ale líbí moc. Když se pokusím o něco podobného, obvykle mi vyjde... prostě Gabreta :-))

    OdpovědětVymazat